MC33790HEGR2
| Part Number | MC33790HEGR2 |
| Manufacturer | NXP |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC DSI INTERFACE 2CH 16SOIC |
MC33790HEGR2 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MC33790HEGR2 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | NXP |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Sensor and Detector Interfaces |
| Series | - |
| Type | Distributed Systems Interface |
| Input Type | Logic |
| Output Type | Logic |
| Current - Supply | 1mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
Quick Inquiry
| In Stock | 384 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
