MC33932VW
| Part Number | MC33932VW |
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC MOTOR DRIVER 5V-28V 44HSOP |
MC33932VW Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MC33932VW PCB Footprint and Symbol |
| Brand | NXP |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Motor Drivers, Controllers |
| Series | - |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Interface | Parallel |
| Technology | CMOS |
| Step Resolution | - |
| Applications | Automotive |
| Current - Output | 5A |
| Voltage - Supply | 5V ~ 28V |
| Voltage - Load | 5V ~ 28V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-BSSOP (0.433", 11.00mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 44-HSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 3465 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
