MC8641DHX1250HE
Part Number
MC8641DHX1250HE
Description
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 1023BGA
MC8641DHX1250HE Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MC8641DHX1250HE PCB Footprint and Symbol
Core Processor PowerPC e600
Number of Cores/Bus Width 2 Core, 32-Bit
Speed 1.25GHz
Graphics Acceleration No
Display & Interface Controllers -
Ethernet 10/100/1000Mbps (4)
SATA -
USB -
Voltage - I/O 1.8V, 2.5V, 3.3V
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)