NAU8812RG TR
| Part Number | NAU8812RG TR |
| Manufacturer | Nuvoton Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC CODEC VOICE TELEPHONY 28SSOP |
NAU8812RG TR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | NAU8812RG TR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Nuvoton Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | CODECs |
| Series | emPowerAudio™ |
| Type | Audio |
| Data Interface | I²S |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Sigma Delta | Yes |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 91 / 93 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.5V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.71V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 481 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
