NCS2554DTBR2G
| Part Number | NCS2554DTBR2G |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Category | Linear ICs |
| Description | IC AMP SD VIDEO 4CH 14TSSOP |
NCS2554DTBR2G Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | NCS2554DTBR2G PCB Footprint and Symbol |
| Brand | ON Semiconductor |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Amplifiers - Video Amps and Modules |
| Series | - |
| Applications | Reconstruction Filter |
| Output Type | - |
| Number of Circuits | 4 |
| -3db Bandwidth | 8MHz |
| Slew Rate | - |
| Current - Supply | 40mA |
| Current - Output / Channel | 40mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.7V ~ 5.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 437 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
