NHD-10.1-1024600MB-LSXV-CTP
Part Number
NHD-10.1-1024600MB-LSXV-CTP
Manufacturer
Newhaven Display Intl
Category
Display Modules
Description
10.1"" MOUNTABLE MVA CAP TOUCH
NHD-10.1-1024600MB-LSXV-CTP Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models NHD-10.1-1024600MB-LSXV-CTP PCB Footprint and Symbol
Brand Newhaven Display Intl
Product Line Optoelectronics
Subcategory LCD, OLED, Graphic
Series -
Display Type TFT - Color
Display Mode Transmissive
Touchscreen Capacitive
Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
Viewing Area 222.72mm W x 125.28mm H