OV09282-EAAC-AA0A
| Part Number | OV09282-EAAC-AA0A |
| Manufacturer | OmniVision Technologies Inc |
| Category | Specialized Sensors |
| Description | PROTOTYPING MODULE FOR 1 MP CLGA |
OV09282-EAAC-AA0A Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | OV09282-EAAC-AA0A PCB Footprint and Symbol |
| Brand | OmniVision Technologies Inc |
| Product Line | Sensors |
| Subcategory | Image Sensors, Camera |
| Series | OmniPixel3-GS™ |
| Type | CMOS |
| Pixel Size | 3µm x 3µm |
| Active Pixel Array | 1296H x 816V |
| Frames per Second | 120 |
| Voltage - Supply | 1.2V, 1.8V, 2.8V |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TJ) |
Quick Inquiry
| In Stock | 276 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
