PCMF1USB3SZ
| Part Number | PCMF1USB3SZ |
| Manufacturer | Nexperia |
| Category | Filters |
| Description | COMMON MODE CHOKE 2LN SMD ESD |
PCMF1USB3SZ Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | PCMF1USB3SZ PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Nexperia |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Common Mode Chokes |
| Series | PCM |
| Filter Type | Signal Line |
| Number of Lines | 2 |
| Impedance @ Frequency | - |
| Inductance @ Frequency | - |
| Current Rating (Max) | - |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 3 Ohm (Typ) |
| Voltage Rating - DC | - |
| Voltage Rating - AC | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Approvals | - |
| Features | ESD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.046" L x 0.030" W (1.17mm x 0.77mm) |
| Height (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Package / Case | 5-UFBGA, WLCSP |
Quick Inquiry
| In Stock | 38924 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
