PGA308AQDGSRQ1
| Part Number | PGA308AQDGSRQ1 |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC OP AMP AUTO-ZERO SGL 10VSSOP |
PGA308AQDGSRQ1 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | PGA308AQDGSRQ1 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Texas Instruments |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Sensor and Detector Interfaces |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | Signal Conditioner |
| Input Type | Voltage |
| Output Type | Voltage |
| Current - Supply | 1.6mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 440 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
