TLE4205GXUMA1
| Part Number | TLE4205GXUMA1 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC MOTOR DRIVER 6V-32V 20DSO |
TLE4205GXUMA1 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | TLE4205GXUMA1 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Infineon Technologies |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Motor Drivers, Controllers |
| Series | - |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | Parallel |
| Technology | Bipolar |
| Step Resolution | - |
| Applications | Automotive |
| Current - Output | 1A |
| Voltage - Supply | 6V ~ 32V |
| Voltage - Load | 6V ~ 32V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | P-DSO-20-17 |
Quick Inquiry
| In Stock | 3315 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
