TLE4247EL30XUMA1
| Part Number | TLE4247EL30XUMA1 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC RELAY DRIVER CC 8DSO |
TLE4247EL30XUMA1 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | TLE4247EL30XUMA1 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Infineon Technologies |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Power Distribution Switches, Load Drivers |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Switch Type | Relay, Solenoid Driver |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | Bipolar |
| Interface | On/Off |
| Voltage - Load | 3V ~ 30V |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current - Output (Max) | - |
| Rds On (Typ) | - |
| Input Type | - |
| Features | - |
| Fault Protection | Over Temperature |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | PG-DSO-8, e-Pad |
Quick Inquiry
| In Stock | 195 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
