TP01121W-4K
Part Number
TP01121W-4K
Manufacturer
NKK Switches
Category
Display Modules
Description
TOUCH SCREEN, MULTI/LIGHT, 4-WIR
TP01121W-4K Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TP01121W-4K PCB Footprint and Symbol
Brand NKK Switches
Product Line Optoelectronics
Subcategory Touch Screen Overlays
Series TP01
Length 10.40" (264.26mm)
Width 0.08" (2.10mm)
Height 6.55" (166.40mm)
Interface 4-Wire
Type Resistive
Diagonal Screen Size 12.10" (307.34mm)