UA733CNSR
| Part Number | UA733CNSR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Category | Linear ICs |
| Description | IC AMP VIDEO DIFF 14SO |
UA733CNSR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | UA733CNSR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Texas Instruments |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Amplifiers - Video Amps and Modules |
| Series | - |
| Applications | Differential |
| Output Type | Differential |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | - |
| Slew Rate | - |
| Current - Supply | 16mA |
| Current - Output / Channel | 3.6mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-SOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 227 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
