V0603MHS22NH
Part Number
V0603MHS22NH
Manufacturer
Littelfuse
Category
Circuit Protection
Description
VARISTOR 30V 0603
V0603MHS22NH Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models V0603MHS22NH PCB Footprint and Symbol
Brand Littelfuse
Product Line Power
Subcategory TVS - Varistors, MOVs
Series MHS
Maximum AC Volts 6.5V
Maximum DC Volts 9V
Varistor Voltage (Min) -
Varistor Voltage (Typ) -
Varistor Voltage (Max) -
Current - Surge -
Energy 0.015J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 22pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)