W681308DG
| Part Number | W681308DG |
| Manufacturer | Nuvoton Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC USB AUD CONTROLLER 48LQFP |
W681308DG Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | W681308DG PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Nuvoton Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | CODECs |
| Series | - |
| Type | Audio |
| Data Interface | - |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Sigma Delta | Yes |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 94 / 88 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Voltage - Supply, Analog | 3.13V ~ 3.47V |
| Voltage - Supply, Digital | 3.13V ~ 3.46V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
Quick Inquiry
| In Stock | 399 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
