W681360WG
| Part Number | W681360WG |
| Manufacturer | Nuvoton Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC VOICEBND CODEC 3V 1CH 20TSSOP |
W681360WG Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | W681360WG PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Nuvoton Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | CODECs |
| Series | - |
| Type | PCM |
| Data Interface | PCM Audio Interface |
| Resolution (Bits) | 13 b |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Sigma Delta | No |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 125 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
