W681360YG
| Part Number | W681360YG |
| Manufacturer | Nuvoton Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC VOICEBAND CODEC 3V 32-QFN |
W681360YG Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | W681360YG PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Nuvoton Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | CODECs |
| Series | - |
| Type | PCM |
| Data Interface | PCM Audio Interface |
| Resolution (Bits) | 13 b |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Sigma Delta | No |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5.2x5.2) |
Quick Inquiry
| In Stock | 293 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
