W681512SG TR
| Part Number | W681512SG TR |
| Manufacturer | Nuvoton Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC VOICEBAND CODEC 5V 1CH 20SOP |
W681512SG TR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | W681512SG TR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Nuvoton Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | CODECs |
| Series | - |
| Type | PCM |
| Data Interface | PCM Audio Interface |
| Resolution (Bits) | 8 b |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Sigma Delta | No |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Voltage - Supply, Analog | 4.5V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 222 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
