X96012V14IZT1
| Part Number | X96012V14IZT1 |
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC BIAS CTRLR UNIV SNSR 14-TSSOP |
X96012V14IZT1 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | X96012V14IZT1 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Sensor and Detector Interfaces |
| Series | - |
| Type | Sensor Conditioner |
| Input Type | Voltage |
| Output Type | Voltage |
| Current - Supply | 15mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 406 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
