ZFS-84000-CW
Part Number
ZFS-84000-CW
Manufacturer
JKL Components Corp.
Category
LED Lighting
Description
LED FLEX RIBBON 24V WHT 4M
ZFS-84000-CW Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ZFS-84000-CW PCB Footprint and Symbol
Brand JKL Components Corp.
Product Line Optoelectronics
Subcategory LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Series -
Type LED Engine
Color White, Cool
CCT (K) 6000K
Wavelength -
Configuration Linear Light Strip, Flexible
Flux @ Current/Temperature - Test 2200lm (Typ)
Current - Test 1.44A
Temperature - Test 25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 24V
Lumens/Watt @ Current - Test 64 lm/W
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) -
Viewing Angle 120°
Features -
Size / Dimension 4000.00mm L x 8.00mm W
Height 2.43mm